«Ақтөбе қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «Ақтөбе қаласының №27 орта мектеп-лицейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Тулемисов Дауир Пангалиевич

Заместители директора по УР
Аткиева  Алтынгуль Тугельевна
Короткова Валентина Вячеславовна
Князбаева Лиза Қуанышбаевна
Танатарова Айнагуль Хайроллаевна

Заместители директора по ВР
Амергалиева Асель Галимжановна
Боканова Агиля Сандыбаевна

Сагиева Гүлдана Сергейқызы

Руководители МО
Кафедра казахского языка и литературы

Баймагамбетова Назгул Калабаевна

МО русского языка и литературы
Кенжегалиева Орынгуль Муратовна

МО английского языка
Есенгарина Гулмира Булатовна

МО начальных классов
Шляхтурова Ирина Васильевна

Кафедра физической культуры
Шакаева Марина Вячеславовна

МО технических дисциплин
Темиргалиева Жангуля Мергенбековна

МО естественного цикла
Шевченко Светлана Анатольевна

МО истории
Жалгасбаева Рысты Шамшадиновна

МО прикладных дисциплин
Жумабаева Нурзиля Суелхановна

Мектеп тарихы

Оқу орны №27 сегіз жылдық мектебі ретінде 1984 жылы ашылды. Сол кезде мектепте 24 бастауыш мектеп сыныптары, 26 орта мектеп сыныптары болды.

Мектептің алғашқы директоры болып Дудкин Николай Кондратьевич тағайындалды.

1988 жылы оқу орны орта мектепке айналды. 1996 жылы № 27 орта мектебі көп профилді мектеп мәртебесін иемденді, облыс бойынша тек осы мекепте ғана бейіндік сыныптар ашылды.

2004 жылы қазақ тілінде оқытылатын бірінші сынып ашылды.

Әр жылдарда мектепті басқарғандар:

• Дудкин Николай Кондратьевич
  • Лябин Андрей Борисович
  • Жанпеисова Раиса Аксентьевна
  • Молдабаев Дүйімжан Молдабайұлы
  • Сағиданова Бану Жарылқасынқызы

2004 жылы көп профильді №27 орта мектебі «Ақтөбе қаласының №27 орта мектеп-лицейі» ММ болып аталды.

Әр мектеп өз түлектерін мақтан етеді. Біз әр жылдары мектеп түлектерінен сол кезеңдердегі оқу, сыныптастар, ұстаздар, ең бастысы мектеп жетістіктері жайында шағын эссе-суреттеме түрінде естелік жазып, мектепке жіберуді сұраймыз: Ақтөбе қаласы, Ағ.Жұбановтар көшесі, 273 А немесе аktobe_shool 27@mail.ru. Барлық материал сайтта жарияланбақшы. Біз үшін мектеп тарихы қымбат әрі қызықты. Мектеп жайлы біз біле бермейтін жәйттарға қанығайық! Рахмет!

№ 27 орта мектеп-лицейінің мүддесі-түрлі санаттардағы оқушылардың қажеттілігі мен мүмкіндіктерін ескере отырып, олардың білімді, азаматтық міндетін ұға білетін, шығармашылық пен өз білімін көтеруге бейім, дені сау адам ретінде қалыптастыру үшін жағдай жасау болып табылады.

Мектеп мүддесі мына қағидаларға негізделеді.

1. Білім беру гумандандыру қағидаты баланың танымдық, шығармашылық, бейімділік, икем, спорттық т.б. қабілеттерінің ашылуы мен дауы үшін барынша қолайлы жағдай жасау негізінде жүзеге асырылды;
  2. Білім беру ісінің тұтастығы қағидаты оқушыларды тәрбиелеу, оқыту және дамыту үдерістерінің бірлігіне негізделуі;
  3. Білім берудің жеке тұлғалық қағидаты;
  4. Даму үстіндегі педагоктік бағытта мыналар қарастырылады:
    • Білім оқушының өзіндік білім деңгейі мен жауапкершілігінің өсуі;
    • Оқушылардың таңдауы үшін білім беру беру өрісінің кеңеюі;
    • Сабақтық;
    • Бірге еңбектену;

Мектептің дамуы шын мәніндегі әр оқушының дамуы. Даму кезеңінде түйсік пен шығармашылықтың, біліктілік пен құлықтық, еркіндік пен танымның бірлігі сақталады.

Өнер туындыларын жете түсіну арқылы  біліктілік жетіледі, бұл үшінде №27 ОМЛ-де оқушылар үшін жағдайлар жасалған, сондай-ақ, оқушылардың ғылымға икемділігін жетілдіруге, әр түлектің бойында психолог, философ, ізденуші, білімпаздық қасиеттердің табылуын қамтамасыз етуге бағытталған жұмыстар жүргізіледі.

Біз мектебіміздің шәкірті үшін табиғи ғана емес, рухани дамуын қалыптастыра алатын білім беруге, әр баланың мүддесі мен қажеттіліктерін дамытуға жағдай жасауға ниеттіміз.

Өз тарихында мектебіміз біраз кезеңді бастан кешірді, жұмыстың жаңа деңгейлерін игерді.

Біз сіздермен бірге еңбек етуге дайынбыз, сіздердің барлық ұсыныстарыңызды қабылдауға қуаныштымыз.

Мектептің әкімшілік басқарылуын директор мен оның орынбасарлары жүзеге асырады, олар білім беру үдерісін, ақпараттық-талдау, жоспарлау-болжамдау, бақылау-реттеу және нәтижелік-бағалау жұмыстарын ұйымдасырып, үлестіреді.

Директор:

• Төлемісов Дәуір Панғалиұлы

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасарлары:

• Мортина Светлана Владимировна
  • Галиева Алтынгүл Түгелевна

Директордың бейіндік оқу жөніндегі орынбасары:

• Ожерельев Олег Евгеньевич

Директордың  тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасарлары:

• Амергалиева Асель Ғалымжанқызы
  • Боканова Агиля Сандыбайқызы